Agnieszka Grotkowska
UlicaSzymanowskiego 94/1
05-270Marki
Polska
sklep@ubetonowani.pl+48 883979686
iIość sztuk:0Razem0,00 PLN

Produkty w Twoim koszyku

iIość sztuk:0Razem0,00 PLN
Dostawa: PLN
Wysyłka
ubetonowaniuBetonowani BlogMikrobeton (mikrocement) – co warto o nim wiedzieć?
Mikrobeton (mikrocement) – co warto o nim wiedzieć?

Mikrobeton, zwany inaczej mikrocementem (choć istnieją pewne niewielkie różnice między nimi), jest coraz bardziej popularnym produktem wzorniczym. Pozwala projektantom stworzyć konkretną estetykę tam, gdzie normalnie nie byłoby to możliwe. A to wszystko za ułamek kosztów korzystania z tego tradycyjnego betonu architektonicznego.

Czym jest mikrobeton?

Mikrobeton to powłoka na bazie cementu, którą można nakładać cienko (około 2-3 mm) na wiele różnych powierzchni, w tym na ceramicznych płytkach czy drewnie. Zapewnia wygląd i dotyk betonu przy znacznym zmniejszeniu kosztów i wagi rzeczywistego materiału. Jest doskonałym rozwiązaniem dla łazienek lub kuchni, ponieważ zapewnia higieniczną i pozbawioną plam powierzchnię. Co więcej, mikrobeton jest antypoślizgowy i odporny na działanie pleśni, co czyni go doskonałym wyborem dla podłóg.

Jakie są główne zalety mikrobetonu?

Beton architektoniczny w swojej pierwotnej postaci jest niezwykle trwałym i elastycznym materiałem, więc bez trudu można dopasować go do konkretnych zastosowań czy przestrzeni. Wraz z jego rosnącą popularnością musiały się jednak pojawić produkty, które są łatwiejsze do montowania czy przewożenia. Ma to szczególne znaczenie np. wtedy, gdy całe pomieszczenie ma zostać pokryte panelami betonowymi. Mikrobeton nie powoduje takich problemów, a dodatkowo:

  • nie wymaga zagęszczania, więc do jego aplikacji nie jest potrzebna żadna ciężka maszyna,

  • niska przepuszczalność oznacza, że ​​można go stosować na zewnątrz, w kuchniach i łazienkach,

  • dobrze łączy się z prawie każdą powierzchnią,

  • jest mocny i stabilny niemal natychmiast po nałożeniu,

  • wytwarza się go bez chlorków, dzięki czemu jest to bezpieczna i trwała opcja dla blatów,

  • nie kurczy się po aplikacji, co oznacza, że ​​nie wystąpią żadne pęknięcia ani fałdy.

W jaki sposób wykorzystuje się mikrobeton?

Mikrobeton został wykorzystany do wielu zastosowań, zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych. Jest stosowany do przedmiotów takich jak powierzchnie kuchenne i półki, ponieważ zapewnia eleganckie, trwałe i nowoczesne wykończenie.

Jest trwały i można go łatwo nakładać na powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne. Jest to doskonała propozycja dla tych, którzy chcą w niedrogi sposób odmienić swoje mieszkanie. I choć sam beton architektoniczny i wytwarzane z niego produkty również nie należą do najkosztowniejszych, to jednak mikrobeton niejednokrotnie zapewnia nawet kilkukrotnie większe oszczędności.

Jak układać mikrobeton?

Najważniejsze jest przygotowanie powierzchni. Musi zostać dokładnie wyczyszczona i osuszona. Następnie nakłada się na nią zbrojenie, które należy odpowiednio zakonserwować.

Mikrobeton można mieszać ręcznie. Ilość potrzebnej wody zmienia się w zależności od mieszanki. Po całkowitym połączeniu ważne jest, aby jak najszybciej wylać całość na przygotowaną powierzchnię. Mikrobeton można w tym momencie również uformować wedle uznania, a następnie zostawić do wyschnięcia.

Czytaj więcej

Pięć powodów, dla których powinieneś pomyśleć o betonie w swoim domu
Betonowy blat w kuchni – wady i zalety
Dodaj stylu do swojego mieszkania dzięki meblom wykonanym z betonu
Beton – idealny materiał dla miłośników nowoczesnych wnętrz